V centralni kuhinji uporabljamo paradižnikove pelate v pločevinkah. Kako bi tem pločevinkam lahko dali novo obliko? Pogovorili smo se z učiteljico likovnega pouka, gospo Barbaro Lekše. Naredili smo robota.  A to je bilo že pred več kot letom dni. Robota smo nameravali uporabiti pri dekoraciji šole ob gostovanju učencev tekmovalcev iz vse Slovenije na temo čebelarstva, a nam je epidemija covida izvedbo tekmovanja, žal, preprečila in naš robot je sameval v skladišču.

Pred kratkim pa smo se odločili, da našega robota postavimo v vrt tete Johance v Europarku. Nekoliko smo ga predelali, naš robot je tako dobil klobuk, v roko pa smo mu dali cvetlico. Poimenovali smo ga Cvetka.

Učenci so izdelali še cvetlično dekoracijo iz plastenk in odpadkov čokoladnih jajc.

Pred nekaj dnevi pa je hišnik Mišo naše izdelke odpeljal v Europark ter jih postavil v vrtu tete Johance.

Nada Brezovar

GALERIJA SLIK:

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)