Fantastično, najboljša pica, boljša kot iz Čebelice, okusna … Taki so bili sklepni komentarji učencev, ko smo izvedli preverjanje deklaracije. Spekli smo pico, ob tem pa upoštevali vsa pravila covida. Pripravili smo si piknik, sedli pod borovec zraven učilnice gospodinjstva in pojedli pico.

Ponovili smo še znanje, ki smo ga pridobili v okviru naravoslovnega dne, ko smo spoznavali zelišča. Pico smo namreč vitaminsko obogatili z regratom, listi gozdne jagode in trpotca, spoznali pa smo še plevel regačico. Vse to smo nabrali kar na travniku, kjer smo sedeli. Sreda nam vremensko sicer ni bila naklonjena, a tudi dežne kaplje nam niso preprečile, da ne bi jedli izven učilnice. Nadstrešek pri športni dvorani  nam je nudil varno jedilnico.

Shema šolskega sadja in mleka, uporabili smo svežo papriko in paradižnik.

Ponovili smo vseh deset postavk označb živil: nekatere postavke so bile skoraj enake (razlikovale so se po blagovni znamki, imenu proizvajalca, znaku kakovosti).

Preostanek pice smo shranili v papirnato vrečko, v učilnici pa smo samostojno napisali deklaracijo pice.

Nada Brezovar

Galerija

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)