Pomlad je. Lep, sončen dan. Toplo je. Hodiš po travniku. Sedeš na mehko travo.Vse okoli tebe je polno cvetic. Pisanih barv so. Rumene, rdeče, živo-modre, oranžne, vijolične.Vseh barv so. Na njih se gugajo pisani metulji. Letajo iz cveta na cvet in iz njih srkajo med. Med njimi zagledaš čisto posebnega metulja.Tako lep je. Pisan. In kako lepo oblikovana krila ima. Najlepši metulj med vsemi na travniku.Ta metulj prileti k tebi. Sede na tvojo dlan. Sediš čisto pri miru in ga opazuješ.

S takšno vizualizacijo smo si učenci 5 .b razreda pomagali, da smo lahko naslikali prekrasne metulje, s katerimi smo sodelovali pri projektu Metulj upanja, ki je zaokrožil po celi Sloveniji.  Pravi pa takole: Pošlji v svet metulja upanja. Metulj na tvojem oknu ali balkonu bo pozdravil in razveselil tvoje prijatelje, znance, sošolce, učitelje in cel svet! Prinesel jim bo upanje in tvoje pozdrave!

Metulj sporoča : JAZ SEM DOBRO, BODI ZDRAV, OSTANI DOMA.

Lahko ga naslikaš tudi ti in z njim poneseš lepo misel v svet.

Učenci in učiteljica Sonja Grošelj

(Skupno 640 obiskov, današnjih obiskov 1)