Predstavljaj si tole: pripravljaš se na rojstnodnevno zabavo, a ko odpreš prho, iz nje priteče rjava voda. S tem si ne moreš umiti las! Iz pralnega stroja vzameš kavbojke, da bi jih dal sušiti, a so še bolj umazane kot prej. Kaj boš oblekel zdaj? Prijatelj te pokliče in odpove zabavo; prejšnji dan se je kopal na plaži in je zbolel. Kako zoprno. Zdaj si že vsega sit, zato greš v kuhinjo, da bi si skuhal čaj. Iz pipe pricurlja nekaj kapljic in potem konec. Te lahko doleti še kaj? Vodo potrebujemo skoraj za vse, kar počnemo. Samoumevno se nam zdi, da lahko pijemo čisto, varno vodo, da se z njo umivamo in se v njej kopamo, kadar koli si zaželimo, in da umazana voda iz naših stranišč, prh in umivalnikov odteče nekam, kjer nam je ni treba gledati, vonjati ali se v njej kopati. Vodo je treba spoštovati!

Učenci 5. razredov smo imeli v sredo, 13.11. 2019, EKO dan. Peš smo se odpravili do čistilne naprave Medeja Zagorje. Tam so nam predstavili, kako deluje čistilna naprava in kako deluje kanalizacijski sistem. Povedali so nam, kakšne pozitivne učinke ima čistilna naprava na okolje in od kod ideja za njen videz. Po končanih dejavnostih smo se peš vrnili v šolo. V razredu smo razmišljali, kako bi polepšali svet, bolj pazili nanj, naredili zanj nekaj lepega. Odločili smo se, da bomo ustvarjali iz odpadnega materiala, saj svetu lahko pomagaš tudi tako, da stare stvari spremeniš v nekaj novega. Ustvarjali smo novoletne voščilnice.

 

(Skupno 148 obiskov, današnjih obiskov 1)