V mesecu oktobru je dodobra zaživel čebelarski krožek, v katerega je vključenih kar 15 otrok. Lahko bi rekli, da so kar pogumni in jih ni strah čebel. Vendar smo kmalu spoznali, da se čebel ni treba bati, saj nam, če znamo z njimi delati, nič ne naredijo. Z gospodom čebelarjem, Zdenkom Savškom, smo odkrili, kako se razvija čebela, kakšne naloge opravlja in kakšna je njena družina. Veliko je zanimivosti in učenci vedno spoznajo kaj novega.
Ker na šoli še nimamo čebelnjaka, smo se na ogled odpravili kar na Izlake, na sedež Čebelarskega društva Zagorje, ki nam je prijazno odstopilo svoje prostore in čebelnjak. Učenci so lahko opazovali čebele v njihovem domu. Nekaj jih je tudi zletelo ven, saj jih je sonček spodbudil, da so se odpravile na prosto, čeprav se pripravljajo na prezimovanje. Celo trot, ki ga čebele jeseni izženejo iz panja, se je potikal naokoli, da smo si ga lahko ogledali. Ogledali smo si tudi Valvasorjevo učno pot in spoznali nekaj medovitih rastlin.

Andreja Frece, mentorica čebelarskega krožka

 

(Skupno 166 obiskov, današnjih obiskov 1)