Devetošolci smo se odpravili v Evropark, kjer so nam dijaki 4. letnika Srednje šole Zagorje pripravili različne delavnice na temo zdravja. Pokazali so nam, kako lahko masiramo drug drugega in se na ta način sprostimo. Videli smo, kako se pravilno drži dojenček in kako ga pravilno oblečemo. Predstavili so nam projekt Euromind, v okviru katerega potujejo v različna evropska mesta. Najbolj nam je bila všeč športna delavnica, kjer smo igrali igro tri v vrsto, tekmovali v spretnosti z nogometno žogo, metali žvižgača, preskakovali kolebnico in plesali zumbo. Tudi delavnica izvajanja prve pomoči je bila zanimiva, saj smo se lahko preizkusili v nudenju prve pomoči ponesrečencu. Članice Društva onkoloških bolnikov, ki so premagale raka, so nam predstavile svoje zgodbe. Dijaki so nam izmerili krvni tlak in krvni sladkor, poizkusili pa smo tudi svežo limonado in zdrave slaščice, ki so nam jih pripravili. Zanimivo je bilo tudi na delavnici, kjer so imeli razstavljene prave človeške organ. Še posebej zanimiva so bila pljuča, saj so na njih demonstrirali dihanje in smo lahko videli, kako izgledajo, ko so napolnjena s kisikom. Naučili smo se veliko novega in se preizkusili v različnih aktivnostih.

 

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)