NARODNA GALERIJA

V četrtek, 9.  10. 2014,  smo drugošolci obiskali Narodno galerijo v Ljubljani.  Upali smo, da bomo srečali malega, zelenega škrata Gala, ki tam prebiva.

V Galovi zeleni skrinji so se skrivali predmeti, katere smo potem iskali naslikane na razstavljenih slikah slovenskih slikarjev.  Umetnije  smo odkrivali in doživljali ob različnih zvokih, vonjih, gibih in materialih. Slike in kipi so zelo dragoceni, zato se nismo ničesar dotikali. Tiho smo jih opazovali, da ne bi zbudili Gala, ki podnevi spi.

Zelo smo bili navdušeni nad vsemi umetnijami in zgodbami, kako so nastale.

Po končanem ogledu smo se sprehodili po ljubljanskem parku Tivoli, si ogledali razstavo fotografij  na prostem, malo časa pa nam je ostalo tudi za igro.

V šoli bomo škratu Galu naslikali slike ter mu jih, kot smo obljubili, tudi poslali.

Drugošolci