Z učenci 5. razreda smo pri angleščini naredili pravo trgovino s sladoledom. Učenci so si najprej po skupinah razdelili naloge. Potrebno je bilo narediti stojnico s kolesi, sladoledne kepice, kornete, denar in cenik. Ker so se odločili, da bi razširili ponudbo trgovine, so izdelali tudi sendviče, pokovko, lizike, čokolado, sladkorno peno itn. Učenci so bili pri delu ustvarjalni in so si zamislili številne stvari, ki jih lahko prodajamo na stojnici. Ko je bilo vse izdelano in na svojem mestu, so si razdelili vloge. Nekateri so bili prodajalci, drugi kupci. Posamezniki so pripravili prave predstave in pokazali veliko znanja angleškega jezika. Učenci so imeli tako možnost uporabiti angleščino v realnih situacijah. »Bilo je zabavno«, so rekli učenci ob koncu ure. Stojnico smo pustili v razredu, tako da bodo lahko še kdaj prevzeli vloge prodajalcev in kupcev.

Vanja Guček

GALERIJA SLIK:

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)