V soboto, 18. 1. 2014, je na Rudnem polju na Pokljuki potekal že 18. Šolski pokljuški maraton, prireditev netekmovalnega značaja, namenjena učencem osnovnih in srednjih šol Slovenije.

Istočasno je potekalo Prvenstvo OŠ v smučarskem teku in biatlonu, prireditev je bila, letos prvič, tudi del 3. Svetovnega dneva snega (3. World Snow Day). Po uradni otvoritvi je udeležence nagovorila  ga. Petra Majdič, ki je tudi tekla na smučeh z udeleženci na najkrajši razdalji (2km).

Kar 1217 udeležencev je doživelo veliko življenjsko lekcijo, ki nam jo je ponudilo deževno vreme, ugotovitev vseh pa je bila, da kdor se primerno obleče in obuje, ga ne zebe in ni premočen.

S pohodom na planino Uskovnico so našo šolo ob spremstvu učiteljic, Darje Murn in Milice Zupančič,  zastopale učenke 7. razreda, vključene v ŠSP1 (12 učenk), in člani planinskega krožka (15 učenk in učencev).

 

Zapis in fotografije: Milica Zupančič

 GALERIJA SLIK:

.

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)