V sredo, 15. 01. 2014 so se učenci podružnične šole v Čemšeniku skupaj z učiteljicami z avtobusom odpeljali na Gorenjsko ter se podali na raziskovanje po Prešernovih stopinjah.

Najprej so se ustavili pri Prešernovem spomeniku v Vrbi, nato so obiskali pesnikovo rojstno hišo. Zelo zanimivi so bili različni predmeti, ki so jih ljudje uporabljali za vsakdanje življenje v tistih časih. Izvedeli so marsikaj zanimivega iz življenja dr. Franceta Prešerna.

V Vrbi so videli tudi staro lipo, okrog katere je 16 srenjskih kamnov. V Prešernovih časih so se okrog vaške lipe zbirali kmetje bogatejših kmetij in se dogovarjali o vseh pomembnih stvareh.

Potem so se odpeljali v Žirovnico, v rojstno hišo Matije Čopa. V Čopovi hiši so sodelovali v različnih ustvarjalnih delavnicah. Z ogljem so narisali portrete dr. Franceta Prešerna, narisali in napisali pa so tudi razglednice, ki so jih oddali v poštni nabiralnik in jih poslali na domači naslov.

Irena Hudi

GALERIJA SLIK:

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)