V ponedeljek, 17. 6., smo se drugošolci odpravili v težko pričakovano Kekčevo deželo.

Z avtobusom smo se peljali do Kranjske Gore, kjer nas je že čakal pravi Bedanc-bus, ki nas je popeljal v Kekčevo deželo. Rešili smo Mojco iz Bedančeve bajte, obiskali Brinclja na njegovem domu. Pokazal nam je nastavljene pasti po gozdu. Še dobro, da znamo oponašati sovo, da smo lahko pregnali Bedanca. Na poti smo srečali Kekca in skupaj smo se odpravili do Kekčeve domačije. Pridružil se nam je prestrašeni Rožle in skupaj smo obiskali teto Pehto. Ogledali smo si njen dom, nato pa nas je prijazno postregla s kruhom za korajžo in zeliščnim čajem. Zapeli smo ji Kekčevo pesem, nato pa nam je pokazala bližnjico za vrnitev.

Zelo smo uživali.

drugošolci