V začetku junija so imeli sedmošolci ekskurzijo na Štajersko, ki je obsegala: grad, cerkev na Ptujski gori in akvarij – terarij v Mariboru.

Na gradu, ki je bil v lasti različnih plemiških družin, smo med drugim občudovali zbirko starih glasbil, kitajsko sobo, turkerije v slavnostni dvorani, prekrasne tapiserije. V najstarejšem delu  gradu je na ogled zbirka orožja in vojaške opreme, kjer smo lahko preizkusili težo rekonstruiranega srednjeveškega meča.

Iz gradu smo se odpeljali na Ptujsko goro, v romarsko cerkev Marije zavetnice s plaščem. Velja za eno od najpomembnejših gotskih cerkva na Slovenskem. Pod Marijinim plaščem najdemo velikaše 14. oziroma 15.st., tudi celjske kneze.

Zadnja postaja na ekskurziji je bil mariborski akvarij – terarij, kjer smo si ogledali živalske čudeže narave (ribe, pajke, kuščarje, kače, želve…).

                                                                                                                                                             Kristina Renko

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)