V četrtek, 28. 3. 2013, smo obiskali lokalno televizijo ETV in po obisku pripravili naslednje besedilo, ki ga je Julija Krautberger predstavila v oddaji Sedem:

Prejšnji četrtek smo učenci osnovne šole Ivana Skvarče izbirnega predmeta vzgoja za medije televizija obiskali prostore televizije ETV. Presenetil nas je majhen prostor, studio z leseno mizico, dvema kamerama, tremi stoli za goste ter ostalo studijsko opremo. Delujejo v podstrešnih prostorih podjetja EVJ Elektroprom. Izvedeli smo, da ETV deluje deseto leto. Njena predhodnica je bil televizija ETV Izlake, ki je delovala od osamosvojitve Slovenije. ETV je ena prvih lokalnih televizij, ki pokriva z aktualnimi informacijami Zasavje. Gledalci  si njihove oddaje lahko ogledajo širom Slovenije. Gledalci so večinoma starejši občani, pa tudi druge starostne skupine. Odgovorni urednik televizije je Igor Gošte. Spoznali smo še Zorana Jazbinška in Dareta Božiča. Njihov delovni teden v studiu je dolg 6 dni. Ob nedeljah delujejo na terenu. Pokazali so nam kako poteka snemanje, kakšna je osvetlitev prostora, kje sedijo gostje. Predstavljena nam je bila zgodovina televizije. Gostili so že veliko znanih ljudi. Vrtijo tudi oddaje, ki so jih posneli v preteklosti med drugim tudi takšne, ki predstavljajo znane, zdaj že pokojne osebnosti. Oddaje si tudi izmenjujejo z gorenjsko televizijo GTV, televizijo Media TV, Gea TV in Sponko TV. Zahvaljujemo se celotni ekipi za sprejem in gostoljubje.

Oddaja Sedem: http://etv.elektroprom.si/video/video_sedem/Sedem20130405.wmv

Video prispevek Mela Pirca

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)