Četrtošolci smo se 30. 1. 2013 odpravili v hrastniško muzejsko zbirko, kjer smo imeli tudi učno uro lepopisa iz leta 1930.
Pri učni uri smo spoznali male lepopisne črke. Te smo morali čim lepše zapisati s peresniki, ki smo jih namakali v črnilnike.
Učiteljica je bila zelo stroga. Ko nas je kaj vprašala, smo morali vsak stavek pričeti z “Gospodična učiteljica”. Preizkusili smo tudi takratne kazni, kot so lesen osel, klečanje na koruzi, šiba in podobne reči.
Po učni uri je sledila malica, nato pa smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina si je šla ogledat muzejske zbirke iz kmetijstva, rudarstva, obrti in lutkarstva.
Druga skupina pa je ta čas reševala učne liste in nato samostojno raziskovala zgodovino iz 2. svetovne vojne. Najbolj so nas zanimale puške. Na slikah pa smo videli tudi vojne žrtve. Nato sta se skupini še zamenjali.
Preživeli smo lep in zanimiv dan.
                                                                 V imenu četrtošolcev zapisali:  Zala Rozina in Ema Čop
(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)