Na Rudnem polju je v soboto, 2. 2. 2013, potekala že 17. izvedba Šolskega pokljuškega maratona. Kljub močnemu sneženju je sodelovalo 1.035 udeležencev iz preko 50 osnovnih in srednjih šol. Našo šolo so zastopali učenci in učenke izbirnega predmeta ŠSP1 in planinskega krožka (skupaj 26), trije starši in trije učitelji spremljevalci. Podali smo se na pohod proti Uskovnici, vendar so izkušeni vodniki zaradi vedno močnejšega sneženja pot skrajšali. Tako smo se po dobrih dveh urah hoje vrnili na Rudno polje, kjer smo prejeli spominske medalje in se pogreli ob skodelici vročega čaja. Tako kot vsako leto so izvajalci pripravili mnoge spremljevalne dejavnosti, žal pa je zaradi premočnega sneženja odpadla vedno zanimiva predstavitev biatlona. Pridobili smo novo izkušnjo; spoznali smo namreč, da zime v gorah nikakor ne smemo podcenjevati. Torej, v hribe se odpravimo primerno oblečeni, obuti ter dobro fizično pripravljeni. Le tako bomo lahko varno in z užitkom preživljali prosti čas.

 

                                                                                                                       Zapisala: Milica Zupančič

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)