Prvi sestanek šolske skupnosti je potekal v sredo, 10. 10. 2012, četrto šolsko uro v učilnici SLJ 1.

Kot vsak sestanek se je tudi ta začel z zbiranjem otrok v razredu. Ko je večina že prišla, nas je nagovorila ravnateljica, gospa Alenka Ašič. Sestanka smo se udeležili učenci od drugega pa vse do devetega razreda. Po spodbudnih besedah ravnateljice je sledil najboljši del celotnega sestanka – volitve predsednika, podpredsednika in novinarja. Volitve so potekale tako, da smo se devetošolci – predstavniki oddelkov v šolski skupnosti –  predstavili in povedali, kaj najraje počnemo. Sledila so vprašanja, ki so se navezovala na življenje znotraj šole in nato še na odnose v širši družbi.

 Na tajnih volitvah smo bile izvoljene:

 Neža Lozinšek,  predsednica šolske skupnosti,

Nuša Gorišek, podpredsednica šolske skupnosti

 in jaz, Urška Savšek, učenka novinarka.

Potem pa je sledila predstavitev projekta Hollidays Card Exchange, v katerem smo sodelovali že v preteklem šolskem letu. Izvedeli smo, da bomo v letošnjem šolskem letu sodelovali s šolami s Tajske, iz Španije, Belorusije, Rusije in ZDA. Vsi prijavljeni k projektu že komaj čakamo, da bomo začeli z izdelovanjem voščilnic.

Uvodni sestanek sta vodili mentorici Maja Ule in Mateja N. Praunseis.

 

Zapisala Urška Savšek, učenka novinarka v šolski skupnosti.

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)