OBISK NARODNEGA MUZEJA IN NARODNE GALERIJE

V petek, 5. 10. 2012, so učenci 6. razredov naše šole obiskali Narodni muzej in Narodno galerijo v Ljubljani.

Ob 8.20 so se šestošolci zbrali pred šolo in se z avtobusom odpeljali v slovensko prestolnico. Ob 10.00 so bili že razdeljeni v dve skupini, pri čemer je ena odšla v Narodni muzej, da bi odkrivala skrivnosti razvoja pisave, druga pa je prestopila prag Narodne galerije in si tam ogledala stalno razstavo slovenskih umetnikov. Ob opazovanju in raziskovanju dela slovenskih slikarjev so pridno reševali delovne zvezke. Ob 11.30 sta se skupini zamenjali.

Nadobudni šestošolci so uživali ob raziskovanju skrivnosti mladega raziskovalca, ki jim je s pomočjo sporočila iz steklenice zastavil pravo, pravcato uganko. A jim je uspelo. Sprehodili so se po muzeju in odkrivali pomembne stvari, povezane z razvojem pisave. Na koncu sta obe skupini izdelali prikupna kazala, ki jih bodo spominjala na obisk Narodnega muzeja. Najbolj veseli so bili seveda mumije, ki so si jo ogledali čisto od blizu. In Narodna galerija? Šestošolci so dejali, da je bilo zanimivo, še več, veliko bolj, kot so pričakovali.

 Marjana Rojc

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)