Hejla, hejlo, na Gorenjsko zdaj gremo…

Je odmevalo, ko smo  se učenci PŠ Čemšenik skupaj z učiteljicami in nekaterimi starši vozili proti Kranjski Gori. Zadnji naravoslovni dan smo zadnjega maja še posebej lepo preživeli, saj smo se odpravili na Gorenjsko. Že med potjo so nas učiteljice seznanile s krajem, katerega bomo obiskali in z vsemi značilnostmi, ki jih premore Kranjska Gora.
Po kratkem sprehodu skozi to mesto, smo si trebuščke napolnili z okusnim kosilom, nato pa se odpravili proti Kekčevi deželi. S prav posebnim avtobusom smo se odpeljali proti domovanju Kekca in njegove druščine. Prijazen vodič nas je najprej odpeljal do Bedančeve koče, kjer nam je pomagal osvoboditi Mojco in skupaj smo nato zbudili in hudo prestrašili Bedanca. V naslednji koči nas je sprejel Brincelj, ki nas je povabil v svoje domovanje in dovolil, da smo se spustili po njegovem toboganu. Ko smo se ozrli naokoli, smo opazili Kekca, kako se guga na svoji gugalnici in skupaj z vso druščino smo odšli naprej do Pehte in Rožleta. Vse sta lepo sprejela in nam povedala tudi nekaj skrivnosti, ki si jih še do danes nismo izdali.  Obisk Kekca in njegove druščine je vse prehitro minil, saj nas je čakala še pot domov. Z velikimi nasmehi smo zapuščali Kranjsko Goro in se polni nepozabnih vtisov vrnili v domači Čemšenik.
(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)