V ponedeljek, 2. 4. 2012, na mednarodni dan knjig za otroke, smo se četrtošolci spomnili na enega največjih pravljičarjev vseh časov – Hansa Christiana Andersena, ki bi ravno na ta dan praznoval 207. rojstni dan.
Učenci so kar tekmovali med seboj, kdo pozna več njegovih pravljic. Nekaj manj znanih smo skupaj prebrali in si jih tudi ogledali na DVD-ju.
Odkrivali smo zanimivosti iz pisateljevega življenja in reševali različne naloge na učnih listih.
Razmišljali smo tudi, kako in kje rastejo besede, zgodbe in pesmi.
Nekateri učenci so bili pri tem zelo ustvarjalni in odgovorili so, da:
– besede rastejo  z domišljijo in izvirnostjo;  tako, da pišemo in pišemo in ne moremo nehati;
– zgodbe rastejo z besedami in mislimi in ko imaš veliko besed, nastane zgodba;
– pesmi rastejo z ustvarjalnostjo in rimami.
Vse to pa nastaja v naših glavah.
Za zaključek pa so se učenci pomerili še v kvizu na temo Kako dobro poznamo Andersena. Po precej izenačeni borbi so zmagovalci prejeli sladke nagrade.
                                                                                                                                                               Učenci in učiteljice 4. razredov