Ker želimo ponuditi učencem tudi drugačno izkušnjo učenja in bi se radi še bolj posvetili poučevanju na prostem, se je naša šola v šolskem letu 2018/19 prijavila na razpis Erasmus+ s projektom Narava kot učno okolje. Projekt je bil s strani nacionalne agencije CMEPIUS odobren in se bo na šoli izvajal 30. 11. 2021.

Na tečajih v tujini, smo se strokovno usposabljali za delo z učenci izven učilnice, navezovali nove stike z drugimi šolami, ki imajo izkušnje s tovrstnim poučevanjem, spoznali primere dobrih praks poučevanja na prostem ter pridobili neposreden vpogled v njihov šolski sistem.

V času izvajanja projekta bodo na šoli potekajo različne dejavnosti:

  • načrtovanje pripravljalnih dejavnosti,
  • mobilnost šolskega osebja s tečaji usposabljanja v tujini (Finska, Švedska in Češka),
  • načrtovanje in izvajanje aktivnosti v naravi v obliki učilnic na prostem,
  • izvajanje aktivnih odmorov na prostem,
  • urejanje šolske okolice,
  • spoznavanje različnih naravnih okolij in biotske raznovrstnosti v okolici šole,
  • razvoj novih inovativnih učnih praks izven učilnice itd.
(Skupno 299 obiskov, današnjih obiskov 1)