V sredo, 20. 3. 2024, smo imeli drugošolci projektni dan z naslovom Bilo je nekoč. ⏳

Preko različnih medprednetnih povezav smo ponovili vsa dejstva o preteklosti.

Najbolj zanimiva je bila razstava starih predmetov, ki so jo učenci ustvarili sami, saj so jih prinesli od doma. Pri matematiki smo primerjali starost predmetov, se igrali sestavljanke in se zabavali s preizkušanjem delovanja predmetov. Preteklost in prihodnost smo povezali z uporabo tabličnih računalnikov in QR kod. Pri slovenščini smo poslušali zgodbo iz preteklosti, vadili branje z razumevanjem in se preizkusili v risanju z ogljem. Seveda smo se tudi razgibali – s pomočjo starih iger in plesov, na svežem zraku na travniku in ploščadjo za našo šolo. Pri angleščini pa smo bogatili besedni zaklad s primerjanjem življenja nekoč in danes.

Dan je minil čisto prehitro. Matematika, slovenščina in vsi ostali predmeti so kar naenkrat postali veliko bolj zanimivi! 💪🥳

Združili smo prijetno s koristnim in se imeli krasno! 🥰

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)