France Prešeren

France Prešeren: O, Vrba!

O Vrba, srečna draga vas domača,

kjer hiša mojega stoji očeta!

Da b’ uka žeja me iz tvoj’ga svéta

speljala ne bilà, golj’fiva kača!

Ne vedel bi, kako se v strup prebrača

vse, kar srcé si sladkega obeta;

mi ne bilà bi vera v sebe vzeta,

ne bil viharjev nótranjih b’ igrača.

Zvestó srce in delavno ročico

za doto, ki je nima miljonarka,

bi bil dobil z izvoljeno devico.

Mi mirno plavala bi moja barka;

pred ognjam dom, pred točo mi pšenico

bi bližnji sosed varoval — svet’ Marka.

Tako lepo je bilo prisluhniti Prešernovi Vrbi, poslušalci so zamaknjeno poslušali izbrane besede našega največjega pesnika.

Na predvečer slovenskega kulturnega praznika se je v šolskih prostorih PŠ Podkum zbralo veliko število ljubiteljev kulture in lepe slovenske besede. Prireditev je organiziralo Kulturno društvo Podkum.

K sodelovanju so povabili tudi učence in učiteljice podružnične šole Podkum, ki smo se na vabilo tudi tokrat z veseljem odzvali. Pripravili smo zanimiv kulturni program, med katerim so poslušalci izvedeli tudi marsikatero zanimivost iz Prešernovega življenja. Prireditev smo popestrili z ubranim petjem otroškega pevskega zbora Šentjurčki.

Irena Hudi

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)