V petek, 6. 10., smo se prvošolci zbrali v šoli, pojedli malico in se obsijani z žarki jesenskega sonca odpravili na pohod v Vine.

Med potjo proti Gorici smo občudovali lepote narave. Približno na polovici poti smo se ustavili za požirek ali dva, nato pa pot nadaljevali do kapelice. Tu smo se okrepčali s sadjem, manjšim prigrizkom in pijačo, s čimer smo si nabrali dovolj energije za pot do vrha. Naš cilj je bil kozolec v Vinah. Odložili smo nahrbtnike in pojedli še preostanek malice, med tem pa uživali v čudovitem pogledu na okoliške hribe in domače živali, ki so se pasle na bližnjem travniku.

Čas je hitro mineval. Zbrali smo se, prešteli in v strnjeni koloni odšli po poti navzdol do letališča. Od tu smo pot nadaljevali v Europark. Na tamkajšnjem igrišču smo se ustavili in nekaj časa namenili igri. Po igri smo nadaljevali pot proti šoli, kamor smo se vrnili utrujeni, a zadovoljni.

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)