V sredo, 5. 4. 2023, smo z učenci 9. razreda, ki obiskujejo izbirni predmet sodobna priprava hrane, združili pomen gibanja in zdrave prehrane za naše zdravje in se odpravili v zagorski Evropark, kjer smo si ogledali vrt tete Johance pod okriljem Društva za zdravilne rastline Zasavje.

Gospa Cvetka Drnovšek, ki ima res bogato znanje o rastlinah in njihovi uporabi, nam je povedala marsikaj zanimivega in koristnega. Tako smo izvedeli, da se timijan in žajbelj velikokrat uporabljata za lajšanje zdravstvenih tegob, melisa, meta, rožmarin in regrat v prehranske namene, mazilo iz ognjiča pa je odlično za kožo.

Učenci so pripravili zeliščni napitek, gospa Cvetka Drnovšek pa nam je postregla z domačim zeliščnim čajem. Dekleta so bila najbolj navdušena nad doma izdelanim pilingom za občutljivo najstniško kožo.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)