Danes obeležujemo Mednarodni dan matematike. Učenci 8. a razreda so pripravili posnetek, na katerem prikazujejo dejavnosti, ki so se odvijale na šoli.

Poleg tega pa smo naredili kar nekaj metrov števila π. Ja, prav ste prebrali. Moto letošnjega dne je »Matematika za vsakogar«, zato so učenci naše šole in vsi zaposleni izrezali vsak po eno decimalko tega števila. To pomeni, da smo sestavili število z več kot 550 decimalkami. Števila smo pripeli na vrvico in jih izobesili po hodnikih šole. Tako smo se kot edina šola v Sloveniji uvrstili na zemljevid vseh šol na svetu, ki obeležujejo ta dan: https://www.idm314.org (The International Day of Mathematics).

V posnetku spodaj si lahko pogledate, kako izgleda več kot 550 decimalnih števil na vrvici.

Za malico smo jedli πščančje hrenovke, za kosilo pa πščanca. V zbornici smo učiteljem ponudili πškote, πstacijo, πngo in ππ sok.

Učenci 8. a razreda in učiteljica Polona Kovač

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)