OŠ Toneta Pavčka iz Mirne Peči na Dolenjskem, pisateljevega rodnega kraja, je konec lanskega šolskega leta razpisala že 9. literarni natečaj z naslovom Pavčkove vitice. Namen natečaja je spodbujanje ustvarjalnosti in kreativnosti učencev osnovnih šol v Sloveniji ter ohranjanje spomina na pesnika. Rdeča nit pesniškega ustvarjanja je bila pesem Toneta Pavčka Vsi naši otroci, po kateri so poimenovali tudi letošnji zbornik in vanj uvrstili 413 pesmi, ki so prispele na natečaj. Med njimi je tudi pesem učenke naše šole, osmošolke Patricije.

Zbornik Vsi naši otroci vam je na voljo na tej povezavi.

Mi, otroci

Vsi otroci v sebi skrivamo
ljubezen, radost, smeh,
srčnost, prijaznost,
pa tudi greh.

Če si črn ali bel,
žalosten ali vesel,
vsak od nas pravico ima,
biti član tega sveta.

Vsak ljubezen si zasluži,
ne glede na to, s kom se druži.
Naj se dobro z dobrim vrača,
ljubezen z ljubeznijo poplača.

Patricija Škrabar, 8.c

Darja Murn

(Skupno 110 obiskov, današnjih obiskov 1)