Na megleno sobotno jutro smo se planinci v pričakovanju sonca podali na pot z Izlak proti Zasavski Sveti gori. Žal nam je vreme malo ponagajalo, saj so nas namesto sonca pozdravili oblaki, vmes smo si zaradi rahlega dežja na glave poveznili kapuce in se odeli v palerine. A smo se imeli kljub temu lepo. Med potjo smo se večkrat ustavili, se okrepčali in opazovali domače živali, ko smo pešačili skozi vas ter uživali v jesenskem gozdu, ki nas je pozdravil s čudovitimi barvami, vonjem po gobah in ptičjim petjem. Zaradi megle žal nismo imeli lepega razgleda, a smo bili kljub temu židane volje, saj smo spletli nova poznanstva, ker smo šli na izlet skupaj s planinci iz OŠ Toneta Okrogarja in OŠ Ivana Kavčiča.

Pot do Zasavske Svete gore se je strmo vzpenjala, zato smo na vrh prišli utrujeni, vendar smo imeli po kratkem počitku in malici še vedno dovolj energije za zabavo na igralih, za igro, lovljenje in pogovor ter za prijeten spust nazaj v dolino.

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)