V ponedeljek, 31. 5. 2021, smo imeli četrtošolci tehniški dan – VARNO V PROMETU. Delo je potekalo v dveh delih izmenično za 4. a in 4. b razred zaradi epidemije Covid-19.

4. b je pričel z delom v razredu. Pogovarjali smo se o prometu, o varnosti v prometu, obnovili znake za nevarnost, prepoved, obvestila in obveznost. Veliko pozornost smo namenili tudi prometno varnemu kolesu (kakšno opremo mora imeti varno kolo in kakšno tudi kolesar). Vmes smo imeli malico in po drugi uri smo se odpravili na igrišče Proletarec, kjer nas je izvajalec Jumicar spet podrobneje seznanil s teorijo Varno v prometu.

Ugotovili smo, da je:

  • naša najpomembnejša naloga v prometu OSTATI ŽIV,
  • da je v prometu pomembna MIRNA HOJA IN OPAZOVANJE,
  • da cesto prečkamo takrat, KO SE PROMET USTAVI ALI PA GA SPLOH NI.

Medtem so učenci 4. a razreda zaključili s praktičnim delom, zato smo bili mi na vrsti.

Na poligonu smo se preizkusili v praktični vožnji. Vozili smo se z avtomobilčki z bencinskim motorjem. Imeli smo kar nekaj težav – nekateri so zaradi prehitre vožnje ¨preurejali¨ poligon, drugi niso upoštevali znaka STOP, tretji spet ne obvezne smeri ali križišča s prednostno cesto.

Po nekaj krogih nam je kar dobro šlo in vsem se je zdelo, da smo komaj sedli v avtomobil, že je bilo naše vožnje konec.

Vsi smo se ta dan zelo zabavali, uživali in še bi se vozili, če bi nam čas dopuščal.

Učenci 4. b razreda in učiteljica Janja

GALERIJA SLIK:

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)