Mladinska fantastika, postavljena v čas in prostor preseljevanja narodov konec 6. stoletja. Avtor postavi v središče dogajanja pet otrok poveljnika slovanske vojske, ki so, medtem ko oče širi slovansko ozemlje proti zahodu, na milost in nemilost prepuščeni naklepom njegovih nasprotnikov, ki v otrocih vidijo sredstvo za izsiljevanje. A Ognjenovi otroci še zdaleč niso lahek nasprotnik: pretkana zdravilka Ajda, prelepa Mila, ki ji sledijo vse živali, in trojčki – mojstri prače, loka in meča, mislijo še dolgo ostati pri življenju. V napetem romanu avtor ujame burno dogajanje tega zgodovinskega obdobja in ga preplete s svojo domišljijo.

To je besedilo založnika o knjigi Igorja Karlovška, Pobeg.

Na tekmovanje se bomo pripravljali ob petkih, 6. učno uro (6. razred) in ob torkih, 6. učno uro (7. razred).

Šolsko tekmovanje bo 17. novembra.

Čim prej se odločite, ker naslednji teden že začnemo s pripravami na tekmovanje.

Dobimo se v učilnici ID 1:

6. razred: petek, 18. 9., 12.45–13.30

7. razred: torek, 15. 9., 12.45–13.30

Darja Murn, mentorica

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)