V letošnjem šolskem letu smo nameravali v okviru tehniškega dne obiskati VDC Zagorje in z uporabniki preživeti dopoldan v njihovih delavnicah.

Zaradi situacije, v kateri smo se znašli, jih nismo obiskali, drugačnosti smo se lotili malo drugače.

Spoznavali smo jo preko Aspergerjevega sindroma. Najprej smo o njem debatirali v okviru videokonference, sledil je ogled filma Simple Simon (vsak na svojem računalniku, seveda) ter razmišljanje o videnem s pomočjo izpolnjevanja ankete.

Na koncu so se učenci preizkusili v številskem izzivu, saj so ravno številke pogosto eno izmed močnih področij ljudi z omenjenim sindromom. Številski izziv je obsegal 9 nalog, to pomeni, da je bil mogoče dobiti 9 točk.

Najuspešnejši reševalci  iz 8. in 9. razreda so:

Uvrstitev Ime in priimek Št. doseženih točk
1. Zala Jazbinšek, 9. b 9
1. Julija Maurer, 9. b 9
3. Neja Janc, 9. a 8
3. Sara Vodlan, 9. a 8
5. Gaja Glažar, 8. b 7
5. Nejc Štarkel, 8. b 7
5. Žan Vozelj, 9. a 7

 

Polona Kovač, vodja TD

(Skupno 192 obiskov, današnjih obiskov 1)