Z učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost mladi gasilec, smo se v petek, 17. 10. 2019, odpravili na strokovno ekskurzijo v Ljubljano, kamor so nas popeljali zagorski gasilci. Najprej smo obiskali Policijsko akademijo v Tacnu. Predstavili so splošne značilnosti in potek šolanja. Ogledali smo si tudi policijski muzej in nazadnje še iskalno akcijo dresiranih policijskih psov, ki so iskali so krvne izsledke in tekoče vnetljive snovi. Sledilo je slastno kosilo v Mengšu, nato pa ogled Gasilske brigade Ljubljana. Videli smo ogromno različnih gasilskih vozil. Najbolj zanimivo se nam je zdelo spuščanje gasilcev po drogu ob intervenciji. To je bilo za nas nekaj povsem novega. Seznanili smo se tudi s tem, čemu je katero vozilo namenjeno. Od tam smo se odpravili v park Tivoli, kjer smo se zabavali ob bowlingu. V večernih urah smo polni doživljajev prispeli v Zagorje.

Janja Vozelj, mentorica

(Skupno 224 obiskov, današnjih obiskov 1)