V soboto, 12. 10. 2019, smo končno dočakali prvi planinski izlet. Zbudili smo se v hladno jesensko jutro, vendar nas je kmalu po prihodu do Golic, kjer je bilo naše izhodišče, pričakalo sonce. Pred vzponom do Vivodnika na Menini planini smo se okrepčali z malico, nato pa se je začel naš pohod. Večino časa smo hodili po gozdnih poteh, kjer smo lahko opazovali različne gobe. Med vsemi smo prepoznali mušnice, marele ter štorovke. Opazili smo, da nas je večino časa pot vodila skozi listnati gozd, vmes pa so bila območja, kjer je prevladoval iglasti gozd. Naša čutila so bila med hojo do vrha ves čas na delu. Poslušali smo šumenje listja, ki je že odpadlo z dreves, z nosom smo v gozdu prepoznavali različne vonjave, z očmi smo opazovali čudovite barve, ki jih je narava nadela gozdu, koža se nam je večkrat naježila zaradi hladnega vetra, ki je zapihal med vejami dreves. Da smo prišli do vrha, smo potrebovali kar 4 ure, vendar nas je lepota narave popolnoma prevzela in nam je čas kljub temu hitro minil. Pot nazaj je bila nekoliko hitrejša, saj smo potrebovali samo 3 ure, vendar je bila utrujenost nog mladih planincev več kot očitna. Naš prvi planinski izlet je bil zelo dolg, saj smo se zbrali ob 7.00 uri, vrnili pa smo se šele ob 18.00 uri. Sobota je bila tako odlično izkoriščena za druženje v naravi. Planinci se skupaj z mentoricama že veselimo naslednjega izleta.

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)