V torek smo se prvošolci zbrali v šoli z namenom, da raziščemo enega od življenjskih okolij – gozd. Po razgovoru o dejavnostih prvega naravoslovnega dne, smo pojedli malico in se odpravili proti Gorici. Pot nas je peljala mimo pokopališča, pred katerim je zelo lep nasad različnih vrst iglavcev. Poimenovali smo jih in s tal pobrali po en primerek ploda vsake vrste. Med hojo navzgor se nam je pogled ustavil na večjem hrastu. Dobro smo si ga ogledali in določili njegove dele. Pred vstopom v gozd, smo se ustavili in se ozrli naokrog. Ugotovili smo, da so se na eni strani razrasla iglasta, njim nasproti pa listnata drevesa. Pot nas je popeljala naprej po stezi. Jesen je prinesla prvo odpadlo listje, ki nam je ves čas hoje šumelo pod nogami. Znova smo se ustavili, tokrat ob mladi bukvi, ki pa pod seboj še ni imela plodov, smo si pa zato natančneje ogledali njene liste in deblo. Prišli smo iz gozda, kjer smo ponovili  dotedanja spoznanja in jih nadgradili z novimi. Pot smo nadaljevali po travniku ob robu gozda. Prišli smo do prostora, ki je bil naš cilj. Tu smo prisluhnili zvokom narave, vonjali vlažno listje in mah ter se podali na raziskovanje bližnje okolice. Našli smo nekaj plodov in listov, tudi kakšna gobica se je znašla v naši zbirki. Najdene stvari smo shranili za nadaljnje raziskovanje v razredu. Po končanih dejavnostih v gozdu, smo odšli naprej proti Europarku, kjer smo se udeležili humanitarnega »Teka in hoje za upanje«.

Prvošolci in učiteljice

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)