V četrtek, 19. 9. 2019, smo imeli četrtošolci tehniški dan, z naslovom Promet. Prvo uro smo se vsi trije oddelki četrtošolcev zbrali v enem razredu, kjer smo imeli teorijo. Pogovarjali smo se o varnosti v prometu: o tem, kako prečkamo zebro in kdaj, kakšne nevarnosti lahko pričakujemo, kaj pomenijo kateri znaki… Pri vsem tem nas je vodil gospod Zmago. Nato smo imeli malico, po malici pa se je odpravil 4.a ven na šolsko igrišče, kjer so se učenci pomerili v vožnji z malimi avtomobili na bencin. Bilo je zelo zabavno, ker so učenci kljub vrtenju volana ter izmenjavi pedalov, morali upoštevati tudi znake. Medtem sta se ostala dva oddelka v razredu pogovarjala tudi o varni vožnji s kolesom ter o njegovih sestavnih delih. Nato so si preko projekcije ogledali tudi razne videoposnetke: kaj se lahko zgodi, če v prometu nisi viden, če ne upoštevaš pravil…  Na vsako uro se je oddelek četrtošolcev zamenjal.

Ta dan nam je hitro minil. Zelo smo uživali.

GALERIJA SLIK:

 

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)