12.6.2019 smo imeli učenci 5. razredov kulturni dan – ogled gradu Gamberk.

Ob 7.30 smo prevzeli malico in se odpravili peš proti Gorici, mimo letališča in Klančiš do gradu Gamberk. Vmes smo si seveda vzeli čas za malico. Pod gradom nas je pričakal naš hišnik, ki nam je pripeljal hladno vodo, kajti bilo je zelo vroče in zato smo spili zelo veliko tekočine.

Približno ob 9.45 smo bili na gradu Gamberk. Tu nam je pri spoznavanju preteklosti in obdobja srednjega veka na naših tleh pomagala in nam veliko stvari razložila gospa Ani Renko, upokojena učiteljica geografije.

Naše naloge na terenu pa so bile naslednje: opazovanje ostankov gradu, poslušanje razlage gospe Renko, risanje gradu in izdelava miselnega vzorca … Učenci so se seznanili z zgodovino gradu, arhitekturnimi posebnostmi, lastnikov v preteklosti, grad so povezali z Valvazorjevo rodbino. Seznanili so se tudi, da so razvaline gradu razglašene za kulturni in zgodovinski spomenik ter naravno znamenitost geološkega, geomorfološkega in botaničnega značaja.

Po ogledu smo se vrnili nazaj v dolino. Vmes smo spet naredili kratek postanek za pijačo in prigrizek.

V šolo smo se vrnili ob 12.45.

 

GALERIJA SLIK:

 

(Skupno 237 obiskov, današnjih obiskov 1)