Učence v Čemšeniku sta v ponedeljek obiskala steklopihaška mojstra. Predstavila sta nam zgodbo o nastanku stekla, izvedeli smo iz česa je sestavljeno, kakšne lastnosti ima.

Steklopihaški mojster nam je pokazal, kako izdelujejo raznovrstne steklene izdelke. Nato smo se v pihanju steklenih bunkic preizkusili tudi mi. Najprej smo si nadeli posebna zatemnjena očala. Mojster nam je steklo segrel, mi pa smo morali z občutkom pihati v pripravljeno stekleno palico, ki se je pred našimi očmi počasi spreminjala v čudovit steklen izdelek. Bunkice smo pobarvali in vsak je svojo odnesel domov. Preizkusili smo se tudi v risanju. Vsak učenec je narisal nekaj predlogov za izdelavo steklenih izdelkov. Učenci najbolj izvirnih izdelkov so bili nagrajeni s steklenimi solzicami.

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)