V soboto, 22. novembra, je v okolici Škocjana na Dolenjskem potekalo orientacijsko tekmovanje v sklopu Dolenjsko-Gorenjske lige,  pridružili pa smo se jim tudi Zagorjani, ki spet edini tekmujemo za Zasavsko ligo. Tako lahko dobimo v številčnejši konkurenci več izkušenj in realnejšo sliko. Organizator tekmovanja je bil Mladinski odsek PD Krka Novo mesto.

Našo šolo sta zastopali dve ekipi.

V kategoriji A (do 6.razreda) je tekmovala ekipa Merjasci, v sestavi:

Teodor Maurer

Julija Maurer

Jan Celestina

Lucija Povše

Maruša Klančišar

Med vsemi sodelujočimi  ekipami so osvojili odlično 3. mesto, v Zasavski ligi pa seveda 1.

 

V kategoriji B (od 7.-9.razreda) je tekmovala skupina Veverice,v sestavi:

Eva Maurer

Živa Stegenšek

Eva Maleš

Dekleta so v tej kategoriji tekmovala prvič, bile so najmlajše, dve še povsem brez orientacijskih izkušenj in orjejo ledino. V skupni razvrstitvi so osvojile 10. mesto, v Zasavski ligi pa so bile tudi Veverice zmagovalke.

 

Tekmovanje je potekale v lepem dolenjskem okolju in sončnem jesenskem vremenu. Po tekmovanju so imeli naši učenci še dovolj energije za igro in druženje z vrstniki iz različnih krajev Slovenije.

 

VSEM TEKMOVALKAM IN TEKMOVALCEMA ISKRENE ČESTITKE!

 

Mentorica planinskega krožka Darja Murn

 

GALERIJA SLIK:

 

 

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)