V četrtek, 23. 10. 2014, je učence, člane šolske skupnosti od šestega do devetega razreda, obiskala gospa Helena Šifrer, ki je v okviru modula Življenje, narava, zdravje Inštituta za etiko Jože Trontelj predstavila poklic babičar, ki ga je veliko let opravljala v Splošni bolnišnici Trbovlje.

Poklic babičar je zagotovo nekaj posebnega zlasti, ker je povezan s tako čudovitim dogodkom, kot je rojstvo novega življenja. Gospa Helena nam je opisala pot, ki jo je vodila do omenjenega poklica, pomen soudeležbe pri tako intimnem dogodku, kot je prihod novega življenja na svet, občutke, kadar se je porod iztekel srečno, spomine in zgodbe s porodnega oddelka … in še mnogo drugega. S seboj je prinesla tudi nekaj pripomočkov, ki so potrebni ob porodu, svojo ‘knjigo porodov’, v kateri so zabeleženi porodi, pri katerih je morala sodelovati, preden je lahko delo opravljala samostojno, fotografije …

Gospe Heleni se še enkrat iskreno zahvaljujemo!

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)