Duševno in čustveno zdravje je bilo vedno v središču pozornosti programa zdravih šol, zato je bila naša prva delavnica v šol. l. 2014/2015, ki smo jo izvedli med počitniškim varstvom, namenjena temu področju.

Prav nikamor se nam ni mudilo. Jutro je bilo namenjeno počitku in sproščanju. Osredotočili smo se na dihanje in občutenje v telesu. Vaje sproščanja smo izvajali počasi, umirjeno in brez naprezanj. Z vodeno vizualizacijo Na oblačku pa nas je odneslo v svet domišljije.

Uživali smo ob zgodbici Marlenke Stupica Čudežno drevo. Iz kratke zgodbice smo izluščili življenjski nauk: besede velikokrat nimajo pravega pomena, dejanja pa so tista, ki štejejo. Drevo lahko primerjamo z dobrim človekom. Otroček iz zgodbice predstavlja mladost, življenje, upanje, saj ob njegovem prihodu drevo zacveti.

Brali smo pozitivne misli, sestavljali knjižice in se igrali s pozitivnimi afirmacijami.

Spregovorili smo o samozaupanju in se trudili razumeti kako nastanejo različna mnenja, ki jih imamo o sebi.

Izdelali smo osebne grbe, s katerimi smo se predstavili drug drugemu.

Duhovna poglobitev vase, zamišljanje stvari in podob, nam pomaga pri doseganju ciljev.

Vsak posameznik lahko osvobodi skrito moč v sebi in jo usmeri za doseganje najvišjega cilja.

Mojca Urbanija

 

V pomoč nam je bila literatura:

  1. Renata Srebot, Kristina Menih: Na krilih domišljije-domišljijska potovanja
  2. Renata Srebot, Kristina Menih: Potovanje v tišino
  3. Marlenka Stupica: Čudežno drevo
  4. NIJZ: Promocija duševnega zdravja v šoli
  5. Druga gradiva dostopna na: www.zdravjevsoli.si

 

GALERIJA SLIK:

 

 

 

(Skupno 135 obiskov, današnjih obiskov 1)