3. modul projekta Etika in vrednote se imenuje Življenje, narava, zdravje. Z otroci se že daljše časovno obdobje pogovarjamo v okviru SPO-ja, ali pa pri katerihkoli urah pouka, o različnih vrednotah, ki so zelo pomembne v življenju. Te vrednote smo potem tudi izkusili in videli, ko smo si najprej ogledali risani film Srečati majhno ptico, ki je bil izhodišče za nadaljevanje pogovora. Ugotovili smo, kako pomembna je povezanost med vsemi živimi bitji, med ljudmi in živalmi in seveda tudi z naravo. Ugotovili smo, da naj bi bila solidarnost in pomoč pri vseh ljudeh prisotna. Tako bi lažje in bolje živeli. Ugotovili smo, da je naravo treba spoštovati, če želimo, da nam narava dobre stvari tudi vrača z dobrim.

Naslednji dan smo se odpravili na vrt tete Juhance v Evropark, kjer smo videli in spoznali različna zelišča, ki nam pomagajo pri določenih vrstah bolezni. Pili smo tudi čaj iz zdravilnih rastlin, ki je bil več kot odličen. Nato smo eno uro namenili sajenju začimb ter dve uri tudi različnim likovnim izdelkom, ki smo jih z veseljem opravljali. Izdelali smo knjigo zdravilnih rastlin (ime rastline, slika in uporaba) ter prilepili različne recepte (čemažev pesto,…). Naredili smo igro spomin (sliki določene rastline poišči pravo ime) ter izdelali strip v povezavi s to tematiko.

Za vse te stvari smo porabili dosti časa, vendar smo ob delu uživali.

 

Učiteljici 3. razreda: Joža Brinovec, Janja Vozelj

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)