Pri uri oddelčne skupnosti smo se tudi v 8. a razredu pogovarjali in izvajali aktivnosti v okviru projekta Etika in vrednote.

Prvi modul je sestavljen iz treh delov:

  • ŽIVLJENJE: ogledali smo si videoposnetek Čudež življenja, ki prikazuje razvoj človeka od spočetja do rojstva (http://youtu.be/GZk4hT7ncv0),
  • NARAVA: v matično učilnico smo prinesli del narave. Ribi Pončo in Toro sta predstavnika živalskega sistema. Rastlinski sistem predstavljajo sivka, rožmarin, jagode, čebula in česen, vodenka, kaktus, orhideja in marjetice (vse rože smo prinesli od doma). Skupaj smo posejali še timijan, baziliko in šetraj. Učenci so dobili zadolžitve v zvezi s hranjenjem rib in zalivanjem rož.
  • ZDRAVJE: v sodelovanju s starši bomo v novembru obiskali bolnišnico v Trbovljah. Predstavili nam bodo njeno delovanje in ostale aktivnosti. Eden izmed ciljev obiska bo tudi predstavitev poklicev, ki jih takšna ustanova potrebuje (poklicno usmerjanje).

 

Polona Kovač,

razredničarka 8.a

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)