Končala se je še ena sezona predmeta Šport za zdravje.

Zdi se, kot da smo se ravnokar pogovarjali o tem, kaj nas vse pri tem predmetu čaka, pa je že tu junij, ko je na vrsti najatraktivnejši in najbolj osvežilni del pouka: obisk bazena in igra odbojke na mivki.

Med šolskim letom smo obdelali celo vrsto poglavij športa, s katerimi se pri rednih urah običajno ne srečujemo: fiziologijo športa, spremljanje intenzivnosti pri športni aktivnosti, poglobljeno smo se spoprijeli z odbojko, odšli v fitness, kjer smo poslušali o tovrstni vadbi in jo lahko tudi sami preizkusili…

Obisk bazena, ki ima tudi igrišče za odbojko na mivki pa je bil komaj dočakan dogodek. Teoretičnem delu o značilnostih in prednostih plavanja pred ostalimi športi je sledilo polurno vzdržljivostno plavanje, temu pa igra v »peskovniku« –  igrišču za odbojko na mivki. Ker ima ta igra svoje značilnosti, smo jih najprej spoznali, potem pa skušali prenesti v igro malih ekip. Zaradi tega, ker se igra na zunanjem igrišču, je takšna odbojka na začetku zahtevnejša, že po igri ali dveh pa razkrije zakaj je ta šport tako popularen: bili smo kot kopica otrok v peskovniku. V bazenu smo obudili že skoraj pozabljeno igro lova Iz kota v kot in popoldne je minilo kot bi mignil…

Šport je zakon. Itak.

 

Martin Koncilja

DSC09455 DSC09462 DSC09465 DSC09468 DSC09469 DSC09471 DSC09484 DSC09490

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)