V sredo, 23. 4. 2014, smo učenci izbirnega predmeta Vzgoja za medije-Televizija obiskali televizijsko hišo POP TV. Sprejela nas je gospa Liza, ki nam je na začetku predstavila delo v njihovi televizijski hiši. Izvedeli smo, kako poteka snemanje, delo novinarjev, voditeljev, urednikov, kakšna je osvetlitev itd. V prvem studiu, ki smo ga obiskali, snemajo oddaje 24ur (Šport, POP IN, Vreme) in Preverjeno. Opazili smo, da je na televiziji vse videti večje kot v živo. Studio ima nizek strop, kar povzroča nekaj težav pri ozvočenju. Izvedeli smo, kako oddaja nastane, kdo jo pripravlja, koliko časa novinarji potrebujejo za izdelavo prispevkov in kakšen je njihov delovnik. V tem prostoru je veliko kamer, luči in tudi boben, s katerim si voditelji oddaje pomagajo, če pozabijo besedilo, ki bi ga morali povedati. Nato nas je gospa Liza popeljala skozi uredništvo, kjer so bili vsi zatopljeni v svoje delo, da bi bili prispevki pripravljeni do večernih novic. Tam smo opazili tudi nekaj znanih obrazov:  Petro Kerčmar, Janija Muhiča in Majo Sodja. Novinarka POP IN-a nam je predstavila svoj delovnik, ki je zelo zanimiv. Popoldne ureja prispevke prejšnjega dne, zvečer pa se odpravi na teren. Nato smo si ogledali še studio v katerem snemajo Svet na Kanalu-A in Eurojackpot. Za konec pa smo obiskali še za nas najbolj zanimiva studia, kjer potekata oddaji  Znan obraz ima svoj glas in Vid in Pero šov. Ob odhodu smo opazili Denisa Avdiča, ki se je z veseljem fotografiral z nami.

Obisk nam je bil zelo všeč, izvedeli smo veliko novega in spoznali veliko znanih ljudi.

GALERIJA SLIK:

 

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)