Pomembna tema raziskovanja preteklosti v domačem kraju je zgodovina prometa. Učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Odkrivajmo preteklost mojega kraja, so se v začetku aprila odpravili na naravoslovno – zgodovinsko pot po Brodarskem Prusniku, ki jo izvaja Turistično razvojno društvo Krajinski park Kum – Dobovec.

Promet po Savi poteka že od nekdaj. Plovbo je precej olajšala regulacija Save v 18. stoletju. Država je kupila posest v Prusniku in tam uredila ladijsko postajo. Najemnik postaje je pobiral mitnino. Veliko spremembo je pomenil prihod železnice sredi 19. stoletja, ki je povzročil konec ladijskega prometa po Savi.

Na mestu, kjer je bila ladijska postaja, je danes bencinska črpalka. Vodička nam je razložila, kako je plovba po Savi dejansko potekala (pomen volov, fizična moč delavcev).

 

Mentorica Kristina Renko

GALERIJA SLIK:

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)