V prvem razredu smo se pri angleščini že veliko naučili – besede za števila, barve, družinske člane … Ta mesec  se učimo o hrani, zato smo na pomoč poklicali gosenico. Zakaj? Ker je ta gosenica prav posebna, je namreč zelo lačna, zato poje vse po vrsti, kar ji pride pod zobe. Ne samo sadje in zelenjavo, tudi sladkarije, meso in pijačo. Dobro smo morali paziti, da ni pojedla še nas. Vso hrano, ki jo poje, zna poimenovati tudi v angleščini, zato nam je pri učenju v veliko pomoč.

Najprej smo prebrali zgodbo, jo ilustrirali in ponovili poimenovanja za hrano, ki jo je gosenica pojedla. Naslednjo uro smo izdelali male lačne gosenice, ki so s pomočjo učencev pojedle vso hrano v razredu. Tretjo uro pa smo se naučili še pesmico o gosenici, pripovedovali zgodbo ob pomoči slik in se igrali gibalno igro ‘Caterpillar says’ …

Vsi skupaj smo se ob učenju prav lepo zabavali.

Vanja Guček

GALERIJA SLIK:

 

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)