Na delavnici, ki smo jo izvedli 23.1.2014, smo se ukvarjali z bontonom in čustvi.

Osvežili smo osnove bontona: kako vljudno pozdraviš, ješ, se pogovarjaš, zahvališ, kako se obnašaš doma, v šoli, s prijatelji, na igrišču…Ogledali smo si nekaj knjig s podatki o pravilih s katerimi se srečujemo. Naleteli smo na veliko praktičnih nasvetov in dobrih zamisli.

Ukvarjali smo se z razumevanjem pozitivnih in negativnih čustev: o delovanju čustev, reševanju konfliktov, občutjih do drugih in sebe ter z obvladovanjem čustev.

S pozitivnimi afirmacijami smo se učili kako doseči spremembo od negativnega razmišljanja in besed, do pozitivnega razmišljanja. Ugotavljali smo kako čudovito je imeti nadzor nad svojimi mislimi in dejanji ter nad tem kar se dogaja v našem življenju.

Izdelovali smo  plakate To sem jaz – verjamem vase, z mislimi o tem kaj lahko naredim, da bi bil samozavesten, zadovoljen s seboj, da bi imel prijatelje, da bi čutil, da me imajo drugi radi, da bi znal reševati probleme in bi zaupal vase.

Tokratna delavnica je bila namenjena učencem četrtih in petih razredov.

Priloga:Delavnica ZŠ-poročilo

Mojca Urbanija

GALERIJA SLIK:

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)