V torek, 15.10.2013, so se učenci podružnične šole Čemšenik skupaj z učiteljicami, odpeljali z avtobusom  v Arboretum Volčji Potok, ki nas je pričakal ovit v prelepe jesenske barve, skupaj z vodnico Mojco, ki nas je popeljala po Arboretumu. Ob našem prihodu so Arboretum še ovijale skrivnostne meglice, ki pa so se kmalu  umaknile sončnim žarkom in narava je lahko zacvetela v vsej svoji lepoti.

Naravoslovni dan v Arboretumu Volčji Potok je ponudil učencem opazovanje pisanosti življenjskih združb (rastline, živali, neživa narava) in odnose med njimi. Program je bil sestavljen tako, da so bili učenci aktivni izvajalci programa in ne le poslušalci. K aktivnemu sodelovanju so jih spodbujale posamezne naloge, ki so usmerjale njihovo pozornost k pojavom, ki bi jih kot naključni opazovalci prezrli ali ne razumeli. Prednosti pouka v naravi so bile predvsem neposreden stik z naravo, z živimi bitji ter možnosti za spoznavanje osebkov v njihovem življenjskem prostoru. Učenci so lahko v živo videli posamezne življenjske procese in začutili vso lepoto narave.

 

Irena Hudi

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)