Oktober je mednarodni mesec šolskih knjižnic. Letošnji slogan se glasi:

»ŠOLSKE KNJIŽNICE  – VRATA V ŽIVLJENJE«.

Povabljeni ste, da na široko odprete ta vrata in z nami delite svoje predloge za branje. Povabilo velja  za učence in za učitelje oziroma vse zaposlene na naši šoli.

Učitelji in ostali zaposleni lahko svoje predloge napišete na oglasno desko v zbornici, učenci lahko prinesete v šolsko knjižnico svoj predlog za branje napisan na listku, lahko pa ga napišete kar v knjižnici.

Ob koncu meseca bomo vaše predloge zbrali in objavili na oglasni deski in na naši spletni strani.

Poprosili pa bomo tudi starše, da nam zaupajo svoj predlog za branje. Tudi njihov izbor bomo objavili na spletni strani.

Želim vam razburljivo, strašljivo, pustolovsko, nasmejano (in še kakšno) druženje s knjižnimi junaki. In ne pozabite čim prej oddati svojega predloga za branje!

Knjižničarka Alenka Knez