V šolskem letu 2012/13 se je naša šola ponovno vključila v projekt Izmenjave voščilnic in tako smo v mesecu oktobru in novembru izdelali 120 voščilnic, ki smo jih poslali po svetu. V naši skupini so bile naslednje države:

  • Španija (Madrid),
  • Tajvan (Kaohsiung City),
  • Tajvan (Pingtung City),
  • Rusija (Moskva),
  • Belorusija (Minsk),
  • ZDA (New Jersey),
  • Avstralija (Viktorija).

 

Ko smo voščilnice poslali, naše delo še vedno ni bilo končano. Pričeli smo z raziskovanjem držav, iz katerih so prispele voščilnice, ki so nas tako razveselile. Ko smo brskali za dejstvi in zanimivostmi, smo hkrati poslali tudi vsem v naši skupini povabilo, da se »srečamo« preko socialnega omrežja Skype. Na naše povabilo so se odzvali vrstniki iz Rusije in kljub mesečnemu dogovarjanju nismo uspeli uskladiti ure in dneva srečanja – kljubovale so nam naše in njihove obveznosti, natrpan urnik in časovna razlika. Poleg ruskih vrstnikov, pa se je odzvala tudi srednja šola iz Tajvana. Imeli smo srečo. Premostili smo 6 urno časovno razliko med mestecema Zagorje ob Savi in Pingtung City, natrpan urnik in vse obveznosti. Prvih 10 minut smo naše sogovornike z zanimanjem poslušali o uniformah, tipičnih jedeh različnih praznikov… Naslednjih 10 minut je sledila naša predstavitev: v grobem  smo opisali lego in glavne značilnosti Slovenije, opisali in pokazali kurenta, narodno nošo, kozolec, tipične slovenske jedi in še in še… Nato so sledila vprašanja. Ta otoška država nas je tako navdušila, da se mogoče kdaj srečamo tudi v živo!

Učenci šolske skupnosti in šolskega parlamenta z mentoricama

 

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)