Juhej, juhej,… se je slišalo iz Šmartnega pri Litiji, kamor smo se v četrtek odpravili učenci tretjih razredov.

Zbrali smo se v šoli in se z avtobusom odpeljali v Šmartno, kjer sta nas sprejeli prijazni vodički Barbara in Katarina. Razdelili sta nam pastirske torbice (»brocake«) z jabolki in knjižicami, kamor smo vlagali primerke zdravilnih rastlin, ki smo jih nabrali ob poti. Seznanili sta nas tudi z uporabo nabranih rastlin.

Mimo zidane kašče, pašnika za konje, čebelnjaka in opazovališča za lovce smo prišli na prostor, kjer nas je sprejel pravi  pastir ter nas seznanil s svojimi dejavnostmi. Pot smo zaključili na kmetiji, kjer smo se igrali pastirske igre, zapeli in zaplesali ob harmoniki, pili doma pripravljen sok in si na žerjavici spekli hrenovke. Nahranili smo tudi ovce in si ogledali gojilnico postrvi.

Čas nam je hitro minil. Polni pozitivne energije smo se odpravili v dolino, kjer nas je že čakal avtobus ter nas odpeljal do šole.

                                                                                Učenci 3.a in 3.b razreda z učiteljicami

 

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)